Nastavujeme teplotu: jak využijeme termostaty

U žádného systému topení se bez se neobejdete bez funkční termoregulace. Je nezbytně potřebná, abyste se doma neuvařili nebo aby naopak nebyla přílišná zima. V současné době jsou již domácnosti standardně vybaveny termostaty. Tyto přístroje jsou využívány k regulaci různých typů vytápění, od elektrických, přes plynové až po elektrické krby.

Podle čeho ale vybírat jednotlivé typy termostatů a který tedy pořídit? Nedá se v této oblasti zobecňovat. Termostaty je totiž ideální termostaty vybírat podle toho, jaký princip vytápění má regulovat. Existují například pokojové termostaty, prostorové termostaty, programovatelné termostaty, mechanické nebo digitální termostaty. Nutné je ale rozlišovat také bezdrátové termostaty a termostaty propojené dráty.

Některé domácnosti se již zcela podigitalizovaly, že jsou vybavené jako celek centrálním bezdrátovým systémem, který umožňuje regulovat na dálku některé domácí spotřebiče z jednoho místa a rovněž dálkovým ovládáním – žaluzie nebo rolety, garážová vrata, topení, alarm nebo systémy elektronického zabezpečení, osvětlení a další součásti.

Různé použití mají také termostaty pro podlahové topení a to podle toho, jestli je podlahové topení primárním systémem topení, nebo slouží jen jako doplněk pro větší tepelný komfort. V závislosti na tom se pak řeší, jestli se hlídá hlavně teplota podlahy nebo teplota vzduchu a podle toho se topení zapíná. Více informací o termostatech a ladění teploty, stejně jako o centrálním regulačním systému si můžete přečíst na adrese termostatyregulace.cz, které se soustřeďují právě na tuto problematiku.

Posted under Hlavní by admin on Úterý 24 Září 2013 at 22.03

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.