Prostředky proti víření prachu v bytě

Prach nechce mít doma snad nikdo. Nezřídka ústí v dýchací obtíže. Vadí nám taky na nábytku, kde kazí estetický dojem jinak uklizené místnosti. Jediný způsob, jak se zbavit, je jen skutečně pravidelným uklízením. Vysáváním k uklízení hodně přispíváte.

K tomu, abyste ale dobře vyluxovali, je potřeba mít kvalitní vysavač. Kvalitní vysavač obsahuje špičkové filtry do vysavačů a jsou natolik utěsněné, že vzduch s prachem se protlačí pouze přes filtr a nemá šanci projít žádnými netěsnostmi.

Samotné sáčky do vysavačů mají sloužit jako částečné filtry. V některých vysavačích dokonce bývají jediným filtračním zařízením. Jedná se pak o vysavače s dokonalým utěsněním, že další filtry nepotřebují. Proto je ovšem kvalita sáčků také dost zásadní. Ačkoli mezi nejvíce používanými jsou stále papírové sáčky do vysavačů, především proto, že jsou levné, nezajišťují takou filtraci vzduchu. Navíc se může stát, že se protrhnou. Kromě nich jsou k dostání také syntetické a látkové sáčky do vysavačů. Pro každý vysavač se vyrábějí konkrétní typy sáčků do vysavačů. Na sáčcích jsou vždy napsána číselná označení. U vysavače pak najdete také číselný seznam sáčků, které jsou k němu vhodným doplňkem.

Jestli se zajímáte o kvalitu a provedení sáčků do vysavačů blíže a chcete například vědět, jestli je vhodnější vysávat sáčkovým vysavačem, nebo je výhodnější pořídit bezsáčkový vysavač, můžete se podívat na webové stránky filtrysackydovysavace.cz, které zkoumají sáčky a filtry do vysavačů více.

Posted under Hlavní by admin on Neděle 29 Září 2013 at 19.50

Žádné komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku)

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.